• Sledujte nás na Instagramu

Fyzioterapie pro ženy

Objednejte se k nám online

V rezervačním systému si pohodlně vyberte službu, fyzioterapeuta, datum i čas terapie. Zbytek nechte na nás.

Fyzioterapie pro ženy

  • Fyzioterapie pro těhotné ženy
  • Fyzioterapie pro ženy po porodu
  • Léčba ženské funkční sterility metodou Ludmily Mojžíšové

 

Fyzioterapie pro těhotné ženy

Využíváme šetrné fyzioterapeutické techniky s ohledem na vás i vaše miminko, aby vaše těhotenství probíhalo bez bolestí pohybového aparátu. V cílové rovince vám pomůžeme přichystat vaše tělo na porod. V případě akutních potížích, které vás mohou potkat, se vám snažíme ulevit a poradit, jak potížím přecházet. Mimo individuální terapie nabízíme i skupinová cvičení a předporodní kurzy. 

Fyzioterapie pro ženy po porodu

Po porodu vám pomůžeme s rekonvalescencí, péčí o jizvu (po císařském řezu nebo poporodním poranění) a řešením dysfunkcí svalů pánevního dna (inkontinence, poklesem orgánů malé pánve, bolestivý pohlavním styk apod.). Součástí terapií po porodu je i konzultace vhodných poloh při kojení a manipulace s miminkem, tak abyste nepřetěžovaly svůj pohybový aparát.

Věnujeme se korekci držení těla, správnému dechu a aktivitě hlubokého stabilizačního systému. Doporučíme vám vhodné cviky a postupně vám tak pomáháme cítit se opět dobře ve svém těle a vrátít se zpátky k pohybové k aktivitě. Mimo individuální terapie nabízíme i skupinová cvičení. 

Léčba ženské funkční sterility metodou Ludmily Mojžíšové 

Metoda dle Ludmily Mojžíšové zahrnuje diagnostiku a terapii funkčních poruch, které mohou vést k nemožnosti otěhotnění nebo udržení těhotenství. Je zaměřena na mobilizaci žeber a páteře, manuální ošetření svalů pánevního dna per rectum (přes konečník) a instruktáž cvičení na doma. Je vhodná i v případě, že jste již v péči centra asistované reprodukce – ideálně 2-3 měsíce před zahájením péče. Při prvním setkání doporučujeme na terapii přítomnost ženy i muže.

Využití tato metoda najde i u dalších gynekologických obtíží jako je například bolestivá menstruace, u akutních i chronických bolestí zad a spoustě dalších.

 

Objednejte se online →

 

Fotogalerie

Objednejte se k nám online

V rezervačním systému si pohodlně vyberte službu, fyzioterapeuta, datum i čas terapie. Zbytek nechte na nás.