• Sledujte nás na Instagramu

FAQ

Časté dotazy

Chceme, abyste se u nás cítili jako doma. Odpovědi na nejčastější dotazy najdete tady. Ale pokud vás zajímá ještě cokoliv dalšího, klidně nám napište. 

Vejděte do budovy, ohlašte se na recepci a posaďte se. Terapeut o vás ví a vyzvedne si vás. 

Pokud přijdete výrazně dříve, můžete si čas zkrátit v kavárně.

Vezměte si na terapii ideálně pohodlné oblečení. Vyšetření probíhá zpravidla ve spodním prádle.

Pokud máte lékařskou zprávu, vezměte ji prosím s sebou.

Pokud k nám jdete poprvé, objednejte se prosím na službu Služba - vstupní vyšetření (viz rezervační systém). Vzhledem k tomu, že jsme poskytovatelé zdravotnické péče, jsme povinni vést zdravotnickou dokumentaci, a tak spolu nejprve založíme vaši osobní kartu. Vyzpovídáme vás, abychom si utvořili obraz o vašem zdravotním stavu a návycích. Již z odebrání anamnézy můžeme mít představu, kterým směrem se na naši společné cestě za odstraněním vašich potíží máme vydat. 

Pokud máte lékařskou zprávu, která se vztahuje k vašim aktuálním potížím, vezměte si ji prosím s sebou k nahlédnutí. 

Následně proběhne vyšetření vašeho držení těla, odhalení svalových dysbalancí, ke kterému využíváme náš zrak, hmat a klinické testy. Vyšetření probíhá ve spodním prádle.

Po vyšetření stanovíme první hypotézy o příčině vašich potížích a nastíme terapeutický plán. Již při první návštěvě se snažíme vhodně zvolenými technikami vám pomoci od akutních potíží. Počet a frekvence terapií je vždy individuální.

Nemáme smlouvu se žádnou zdravotní pojišťovnou. Nejsme tak zatížení bodovým systémem a časovým „přídělem“, který by nás limitoval v péči, kterou vám chceme věnovat.

Jsme páni svého času a máme tak na vás vyhrazen dostatek času, což je výhodné pro nás i pro vás. Přesto že si fyzioterapii u nás hradíte sami, můžete využít příspěvek od zdravotní pojišťovny. Výše příspěvku se liší podle konkrétní pojišťovny.

Určitě ano, na vyžádání vám dle domluvy vystavíme fakturu pro vašeho zaměstnavatele. Nepřijímáme karty Pluxee (dříve Sodexo) ani Multisport kartu.

Ano. Podle ministerstva zdravotnictví je fyzioterapie, jakožto součást léčebné rehabilitace, nedílnou součástí zdravotní péče. Tudíž máte nárok na placené pracovní volno a pokud to váš zaměstnavatel respektuje, můžete naše zařízení navštívit v pracovní době. 

Hned, jak se dozvíte, že nemůžete přijít v domluvený čas, kontaktujte přímo svého fyzioterapeuta, případně nás kontaktujte na +420 725 240 830.

Pokud se omluvíte déle jak 24 hodin předem, rádi vám zdarma vyhovíme s jiným termínem. 

Při zrušení terapie méně než 24 hodin před termínem 50 % z ceny terapie dle ceníku. V případě, že se nedostavíte na smluvený termín, účtujeme vám 100 % z ceny terapie dle ceníku. Pokud se bez včasné omluvy nedostavíte na termín v rámci předplaceného balíčku, terapie vám propadne bez náhrady.

Fyzioterapie je odborná zdravotní péče. Pomůžeme vám, když vás něco bolí (v rámci pohybového aparátu), když se cítíte ztuhlí nebo třeba když potřebujete usnadnit návrat do formy po zranění a předejít budoucím problémům s pohybem.

Pro těhotné ženy je fyzioterapie společníkem na cestě k pohodlnému těhotenství a zdravému návratu k pohybu po porodu.

Dětem pomáhá fyzioterapie správně korigovat vývoj a předejít vývojovým i zdravotním komplikacím.

Ano, jako jedni z mála se věnujeme těhotným ženám a ženám po porodu. Připravíme vás na váš porod a následné šestinedělí. A to jak formou terapie, tak v rámci našich kurzů a skupinových cvičení. 

Rovněž provádíme manuální ošetření svalů pánevní dna, které může pomoci uvolnit tuto oblast a nebýt tak svým napětím překážkou v cestě miminka na svět.